Změny ShiftMaster 09/2014

Součet odpracovaných hodin za pololetí

je duležité hlídat zvláště u zaměstnancu pracujících v noci dle ZP.
Podle § 78 odst. 1 písm. j) zákoníku práce je noční prací práce konaná v noční dobe. Noční doba je doba mezi 22. a 6. hodinou. Za zaměstnance pracujícího v noci je podle § 78 odst. 1 písm. k) považován zaměstnanec, který během noční doby pravidelně odpracuje nejméně tři hodiny ze své pracovní doby v rámci 24 hodin po sobě jdoucích v pruměru alespoň jednou týdně v období uvedeném v § 94 odst. 1 (nejdéle 26 týdnů po sobě jdoucích). Směna zaměstnance pracujícího v noci nesmí překročit osm hodin v rámci 24 hodin po sobě jdoucích. Pokud to není z provozních důvodů možné, je zaměstnavatel povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby pruměrná délka směny nepřekročila 8 hodin v období nejdéle 26 týdnů po sobě jdoucích. Pri výpočtu pruměrné délky směny zaměstnance pracujícího v noci se vychází z pětidenního pracovního týdne (§ 94 odst. 1 zákoníku práce). Z toho vyplývá, že odpracovaná doba v rámci pololetí pro zam. pracujícího v noci nesmí překročit 1024 hodin.
Pro tuto kontrolu je tam i sestava 3p/ kontrola odprac. doby pro zam. sloužící noční. Červeně je označeno prekročení hranic.

6. sloupec

Možnost přepínání co se zobrazuje v 6. sloupecku v plánování. Možnost „přescasů za rok“ nebo „součtu odpracovaných hodin za aktuální pololetí“. Součet odpracovaných hodin za pololetí je indikací zda není porušen ZP o hlídání hodin zaměstnance pracujícího v noci.

6sloupec

Přepínání počtu za měsíc a nebo rok

Možnost zobrazení poctu směn, so+ne a nocních směn za aktuální zvolený měsíc nebo rok (od ledna do aktuálního měsíce).

prepinaniPoctu

Nová sestava – počet proplacených směn

Nová sestava 3n – počet proplacených směn. Jako proplacená směna se bere směna, které byl proplacen celý fond směny.

Příspěvek byl publikován v rubrice SW ShiftMaster se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.