Změna plánovaných směn – zjednodušení změn v plánu směn

Tato úprava je cílená především na organizace nebo oddělení s často měněnými směnami zaměstnanců. Nejvíce je to patrné ve výrobních provozech, kde se plánované směny zaměstnaců mohou lišit v závislosti na objednávkách, které má výrobní proces uspokojit. Zjednodušení změny směn umožňuje následující úprava programu.

Co novinka programu obsahuje?

V minulosti, někteří naši zákazníci s cílem zjednodušit obsluhu zápisu plánovaných směn využívali plán směn, který se přizpůsobil příchodu/odchodu zaměstnance a podle toho program sám upravil směnu v plánu tak, aby co nejvíce odpovídala pořízeným záznamům. Tzv. „volný plán směn“. Toto řešení je nicméně nejen správné, ale také má několik nevýhod.

Je důležité mít evidenci směn, na které mají zaměstnanci nastoupit a s tímto rozpisem směn musíme zaměstnance seznámit alespoň 14 dní předem (ZP). Plány směn zaměstnanců tedy mají vzniknout s jasně definovanou směnou. Může však nastat situace, kdy budeme muset tyto plány změnit (změna potřeb oddělení, záměna směn mezi zaměstnanci atd.) a úprava programu má případnou změnu směn co nejvíce usnadnit.

Zakladní_náhled

Popis okna

V okně pro plánování směn můžete pracovat jak v zobrazení měsíčním, tak v libovolném intervalu dní. V seznamu jsou zobrazena osobní čísla zaměstnanců, jméno, příjmení, titul a fond hodin plánovaných směn. Pokud zvolíme vhodně zobrazení intervalem, může nám toto zobrazení pomoci s rozplánováním směn zaměstnancům s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou. Za fondem hodin následují jednotlivé dny a v nich plánované směny.

možnosti_změny

Na pravé tlačítko myši, pak můžeme v řádku zaměstnance provádět různé akce. Především záměnu, rušení či naplánování směny.

Pokud si v přehledu zapneme volbu „Dle záznamů”, zaměstnanci se zobrazí řádek navíc, v kterém bude program graficky signalizovat, zda směna byla zaměstnancem odpracovaná či nikoli.

detail_dnePokud zvolíme zobrazení s Fondem hodin, pro každý den zaměstnance se zobrazí součty hodin odpracované, neodpracované, případně nadpracované doby.

V přehledu docházky lze okno pro změnu směn vyvolat tlačítkem zvýrazněným na následujícím obrázku.

Ikona_v_prehledu

Pokud máte zájem o aktualizaci, stačí napsat žádost na adresu hot-line@ivar.cz. Držitelům Hot-Line služby je upgrade poskytován bezplatně.

Na adrese hot-line@ivar.cz rovněž odbavujeme Vaše dotazy ohledně všech našich programů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a informace, SW ATTAX se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.