Zjednodušené zadávání nepřítomností v dlouhodobém plánu

Účel

Při tvorbě DP tvoříme rozpis směn tak, abychom optimálně využili kapacity zaměstnanců pro jednotlivá pracoviště a zároveň jim zajistili nezbytná obsazení. Jak ale víme, dlouhodobý plán – tedy rozpis směn – se tvoří bez ohledu na absence zaměstnanců. Jestliže nastane situace, kdy je nutné zadat nepřítomnosti do dlouhodobého plánu, můžeme do DP zadávat například dovolené bez překlikávání do plánu reálného, což nám výrazně zjednoduší a urychlí práci. Více o dlouhodobých plánech a absencích najdete v kapitole Pokročilá optimalizace plánů na vyrovnávací období (DP) vůči plánu absencí pracovníků.

Funkcionalita

Tato funkce má pouze 2 podmínky – dlouhodobý plán zaměstnance, kterému do něj chceme zadávat nepřítomnosti, musí být odemčený a nepřítomnost, jež chceme vložit, musí mít trvání 2 či více dní.

Postup je následující:

1. Otevřeme dlouhodobý plán zaměstnance

2. Odemkneme plán

3. Označíme levým tlačítkem myši první den, kde již bude nepřítomnost

4. Držíme levou klávesu CTRL a postupně klikáme pravým tlačítkem myši na další dny.

5. Jakmile máme označené všechny dny, kam chceme nepřítomnost vložit, najedeme ukazatelem myši na jeden z označených dní a klikneme pravým tlačítkem myši.

6. Ukáže se nám nabídka, kde můžeme zadat/zrušit směnu či zadat/zrušit nepřítomnost.

Pokud využíváme Vzory pro přehled obsazenosti pracoviště, budou se měnit v závislosti na zadaných absencích. Všechny je zobrazíme tak, že zaškrtneme černou „fajfku“ uprostřed okna „Nepřítomnosti“ – viz obrázek dole.

Vkládání nepřítomností do dlouhodobého plánu

Dokument ve formátu PDF je ke stažení zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice SW produkty, SW ShiftMaster se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.