Zasílání informací zaměstnancům emailem

Email zaslaný přes SMTP

Vylepšili jsme možnosti odesílání emailu zaměstnanci s údaji, které o něm eviduje docházkový systém.

Co novinka programu obsahuje?

Modul docházka jsme rozšířili o další funkcionalitu. Do nedávné doby, bylo možné zasílat z modulu Docházka emailem veškeré informace zaměstnancům k nahlédnutí emailem. Toto zasílání mělo však několik nevýhod, které jsme se rozhodli odstranit. Nyní nepotřebujete mít na počítači nastavený emailový účet ani zaslání emailů nemusíte inicializovat ruční akcí. Stačí program správně nastavit a o zaslání vámi vybraných informací se program již postará sám ve zvoleném čase.

Nastavení v programu

V definicích docházkového systému vznikla nová záložka se jménem “Zasílání emailem” kde je potřeba aby správce aplikace vyplnil SMTP server, přes který dojde k odeslání emailu. Na této záložce se také definuje, jakou část informace, chcete zaměstnanci odeslat. Je možné zvolit Statistiky, tuto informaci znáte a dá se běžně zobrazit na terminálu po stisknutí příslušné klávesy a přiložení čipu. Další je Denní kumulace, což je přehled po jednotlivých dnech jak zaměstnanec pracoval a je velmi podobný stejnojmennému přehledu v přehledech docházky. Další volba je Měsíční plán, který umožní zaměstnanci náhled na směny a poslední je Seznam záznamů, které si zaměstnanec čipoval na terminálu.

Pro odeslání je také nutné nastavit k zaměstnancům příslušné emailové adresy. V okně zaměstnanci v položce Email, by jsme měli u zaměstnanců, kterým chceme email zaslat, vyplnit platnou emailovou adresu.

Odeslání pak proběhne buď ručně a to přes volbu Přehled Docházky>Akce>Zašli email s údaji o docházce, nebo automaticky a to přes program AtxAuto.exe, který se vám stará i o zpracování záznamů jednou v noci. Pro automatické odeslání stačí nadefinovat dny v měsíci, kdy chcete aby k odeslání došlo.

Pokud tuto funkci vámi provozovaná verze docházkového systému neobsahuje, můžete si o ni napsat na email hot-line@ivar.cz. Na této adrese také odbavujeme Vaše dotazy ohledně všech našich programů.

Článek ke stažení ve formátu pdf >> Dokument ke stažení v PDF

Příspěvek byl publikován v rubrice SW ATTAX, SW produkty se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.