Uzávěrka měsíčních plánů 2012

Nové uzavření měsíce
Provedli jsme úpravu docházkového systému a obohatili ho o novou možnost uzavírání měsíčních plánů zaměstnanců. Uzavírání měsíčních plánů jsme chtěli udělat rychlejší, snadnější a přehlednější než bylo doposud. Uživatelská praxe zhodnotí, zda se nám to povedlo.
Co novinka programu obsahuje?
Hlavní myšlenkou nového okna bylo zachování hromadného uzavírání zaměstnanců. Tato funkce je velice efektivní a rychlý způsob jak uzavřít měsíční plán pro zaměstnance na celém oddělení. Vzhledem okna jsme pak chtěli především upozornit, které položky při uzávěrce může uživatel ovlivnit a které již ne. Usnadnění vyplňování jednotlivých položek pak řešíme přes automatické výpočty. Kdykoli uživatel nějakou položku změní, dojde k přepočtu zbývajících hodin, odpracovaných nad fond plánované doby.

Tento zásah do programu nám umožnil uzávěrku obohatit o několik dalších položek, které jsou v praxi běžně používány. Jedná se o evidenci odpracované doby do úvazku pro zaměstnance se zkráceným úvazkem a dále pak evidenci přesčasu který se neproplácí, jelikož zaměstnanec pobírá příplatek za vedení .

Oddíl s těmito tlačítky, nám umožňuje přehledně zobrazit doplňkové informace v případě, že je budeme potřebovat.

 

Nastavení v programu:
Pokud chceme využít nového typu uzavírání měsíčních plánů, musíme v programu Cevis zvolit volbu v menu Docházka > Nastavení docházky. Na zobrazeném okně zvolíme záložku „Uzávěrka” a zaškrtneme příslušnou volbu. 
Při uzávěrce lze aktivovat dva typy přesčasu. Pokud tedy vaše organizace rozlišuje přesčas na dva typy, zvolte ještě možnost . Bez této volby by se vám při uzávěrce nabízel pouze jeden typ přesčasu.
Doplňková nastavení:
Pokud má zaměstnanec zkrácený úvazek, případně se jedná o zaměstnance s příplatkem za vedení a chcete tuto hodiny správně evidovat, je nutné toto zdělit i programu. V přehledech docházky na záložce Celkem je k dispozici nový oddíl pojmenovaný Parametry plánu kde lze příslušnou položku zvolit.


Toto nastavení se následně projeví při uzávěrce plánu, kde se nabídnou příslušná pole.
Pokud máte zájem o aktualizaci stačí napsat žádost na adresu hot-line@ivar.cz. Na této adrese také odbavujeme Vaše dotazy ohledně všech našich programů.

Článek ke stažení ve formátu pdf >> Dokument ke stažení v PDF

Příspěvek byl publikován v rubrice SW ATTAX, SW produkty se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.