Označení více směn a jejich úpravy

Účel

Při práci s plány potřebujeme často provést shodnou úpravu u více směn. Aby nebylo nutné provést stejnou operaci nad jednotlivými směnami plánu opakovaně, využijte komfort funkce patřící k nástrojům pro  zrychlení a tím i zefektivnění práce se SW.

Funkcionalita

Otevřeme si plán (DP, RP) a zkontrolujeme, zdali máme z prostředních záložek vybranou OBSAZENOST (1).

Označení směny provedeme dvojklikem na danou směnu – úspěšné označení poznáme zabarvením směny barvou k tomu určenou. Barvu si můžeme změnit přímo v plánu Nastavení – Obsazenost pracoviště – Označení buňky/směny (2).

Obsazenost_a_nastaveni_barvy

Obsazenost a nastaveni barvy

Jakmile máme směny označené (3), klikneme na jednu z nich pravým tlačítkem myši a objeví se nám okno s výběrem smazání označení, upravit směnám hodiny a smazání směn (4).

Vyvolani_nabidky_operace_se_smenami

Vyvolání nabídky operace se směnami

Nabídky operací:

  1. Smazat označení – smaže barevné označení všech vybraných směn
  2. Výměna označených směn – přístupná pouze v případě, že máme vybrané právě 2 směny (viz článek „Výměna dvou označených směn“) (odkaz na článek)
  3. Upravit směnám hodiny (5) – otevře nové okno s úpravou pro vybrané směny
  4. Smazat směny – smaže označené směny
Upraveni_hodin_smenam

Upravení hodin označeným směnám

Jakmile stiskneme tlačítko UPRAVIT (počet směn X), program provede požadované změny všem označeným směnám. Na následujícím obrázku (6) si všimněte fondu hodin, který je o 1,5 hodiny větší, než před úpravou. Nejedná se o 2 hodiny navíc, jelikož jsme přidali také PŘESTÁVKU NAVÍC.

Upravene_smeny

Náhled na upravené směny

Dokument ve formátu PDF si můžete stáhnout zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a informace, SW produkty, SW ShiftMaster se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.