Nový SW modul pro odbavovací systém VAPS

Obsluha POS terminálu

Od 1. 1. 2016 je uvolněn další zajímavé rozšíření funkcionalit odbavovacího systému VAPS pro sportovní areály. Je to plná vazba mezi platebním bankovním terminálem a pokladním modulem VAPSB. Platit bezhotovostně platebními kartami bylo možné již dříve. Co přináší nyní tato novinka?

POS terminál aquapark 01

Plně automatická vazba mezi terminálem a pokladnou!

 • Není nutné na POS terminálu ručně vypisovat placenou částku. Pokladna si nezbytné informace vymění s POS terminálem sama.
 • Odpadají chyby při ruční obsluze platebního terminálu
 • Systém umožňuje také automatickou realizaci vratek na účet, popř. doplatek
 • Čas na vyřízení platební transakce se výrazně zkrátí
 • Automatického napojení terminálu přináší zásadní zvýšení komfortu pro obsluhu

Možné konfigurace:

Systém je navržen pro standardní INGENICO POS terminály jež vyhovují komunikačnímu standardu GPE ECR SDK 9.14 UTA 4.68.02. Terminály musí být vybaveny TCP/IP komunikačním rozhraním (komunikace přes LAN) přes které komunikují jak s bankovním portálem, tak s pokladním SW VPASB.

Systém může komunikovat v režimu obsluhy 1 pokladna – 1 POS terminál

1xPokl 1xPOS 01_horizontal

Nebo v režimu sdílení jednoho POS terminálu více pokladnami

2xPokl 1xPOS 01_horizontalLicenční politika:

Pro každou pokladnu, je nutné zakoupit SW licenci VapsPOS. Zaváděcí cena jedné licence VapsPOS činí 6000,-Kč bez DPH. Pro aktivaci funkce poskytne podporu SW tým IVAR a.s. Poděbrady

Postup aktivace:

 1. Zakoupit licenci na obsluhu platebního terminálu pro pokladny, jež by měly touto funkcí disponovat. Pro každou jednotlivou pokladnu je třeba pořídit samostatnou licenci. Zjistit si pevné IP adresy pokladen, jež by měly komunikovat s terminálem.
 2. Zajistit si platební terminál u České spořitelny, nebo u Komerční banky či jiné bankovní organizace (je třeba vyžadovat terminály řady „Ingenico“) pokud jimi dosud nedisponujete.
  1. Kontaktujte svou banku, popř. podporu POS (telefonní číslo je uvedené na štítku terminálu)
  2. Vyžádejte si aktivaci služby propojení s ECR na požadovaných terminálech (služba aktivace by měla být zdarma). Zde budete muset nahlásit IP adresy pokladen, které budou POS terminál využívat.
  3. Požadované nastavení: propojení přes TCP/IP, provádění uzávěrky na ECR, kontrola podpisu a tisk účtenky na ECR, CRC povolené
   Služba se obvykle aktivuje obratem a je možné terminál s pokladnou propojit
 3. Vyžádat si u poskytovatele IVAR a.s. na Hot-Line podporu pro finální nastavení systému aby komunikoval s terminálem. Instalace modulu si může vyžádat upgrade odbavovacího SW na aktuální verzi. Zde je nutné nahlásit
  • IP adresy pokladen, které budou POS terminál využívat
  • IP adresy POS terminálů, jež budou obsluhovány

Obrázek pokladní sestavy

Přílohy:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aplikační řešení, Novinky a informace, SW VAPS se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.