Novinky v globálním nastavení

Účel

Jelikož je program ShiftMaster již přes 5 let na trhu a neustále ho vyvíjíme, přibyla spousta nových funkcí. Tato kapitola pojednává konkrétně o globálním nastavení, do kterého se dostaneme přes Plánování – Základní definice – Globální nastavení.

Funkcionalita

Globální nastavení je nastavení celého programu. Jakmile v něm provedeme jakoukoliv změnu a potvrdíme ji „fajfkou„, uloží se. Ve většině případů program poté provádí přepočet kumulací – například při znovuotevření plánu.

Novinky

Nových funkcí je v programu spousta a každá z nich je v této kapitole popsána a vysvětlena.

1. Výkaz práce – Uzamknutí pod heslem

Jakmile je v globálním nastavení vybrána varianta výkazu a v případě potřeby vyplněna hlavička organizace, je možné samotný výkaz uzamknout pod heslem.

2. Přepočítat kumulace v DP i pro uzavřené měsíce

Funkce umožňující přepočet kumulací pro uzavřené dlouhodobé plány. V případě jakékoliv úpravy by se přepočet plánů pro uzamčené DP neprovedl a uživatel by je musel postupně odemykat.

3. Posun délky směny při přepínání letní/zimní čas

Zohlednění přechodů času, které nebylo dosud řešeno. V případě zaškrtnutí dojde automaticky ke správnému počítání nočních příplatků. Při přechodu na letní čas budou maximálně 7 hodin a na zimní čas maximálně 9 hodin.

4. Možnost zvolit, jakým dnem týden začíná – pondělím nebo nedělí

5. Nastavení dotací na stravné

Nyní lze v programu nastavit, po jaké doby (po kolika hodinách) bude mít zaměstnanec nárok na 1 či 2 dotace stravného.

6. Výběr směny do nároku na dovolenou

Určuje, jestli se do nároku na dovolenou bude počítat každá směna, nadpoloviční část poměrně k úvazku či dle parametru „Min. délka směny“.

Globální nastavení

Dokument ve formátu PDF je ke stažení zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice SW ShiftMaster se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.