Novinka – Plán dovolených

Plán dovolených

KDE TO NAJDU?

Plánování -> prostřední pás karet -> karta Plán dovolených/Nepřítomnosti

Plán dovolených je kalendář rozdělený do dvou částí:

  • Plán dovolených
  • Skutečné nepřítomnosti

Plán dovolených

Plán dovolených funguje jako kalendář, do kterého lze zadávat dlouhodobý plán dovolených a jiné dlouhodobě plánované nepřítomnosti. Pro zadání naplánované dovolené na celý rok není třeba přecházet mezi jednotlivými měsíci a do reálného plánu jednotlivě vkládat dovolené. V Plánu dovolených lze snadno zadat dlouhodobý výhled dovolených na jednom místě. Plán dovolených pak lze uzamknout a zachovat tak historii původního plánu, kterou lze porovnávat se skutečně čerpanými nepřítomnostmi.

NASTAVENÍ

Pokud se mají v Plánu dovolených dlouhodobě plánovat i jiné nepřítomnosti, než jen dovolená (např. školení, studijní volno, služební cesta), je nutné všechny požadované nepřítomnosti – včetně samotné dovolené! – správně nastavit.

Nepřítomnosti využívané v Plánu dovolených musí mít v Plánování -> Základní definice -> záložka Nepřítomnosti -> zaškrtnutou možnost „Pro plán dovolených“ Nepřítomnost musí pouze celodenní – nepřítomnosti půldenní, zadávané částečně fondem nebo volitelně při zadání do Plánu dovolených nelze vkládat.

JAK POUŽÍVAT

Označte požadovaný počet dní stisknutím levého tlačítka myši a následným tažením modrého označení:

Klikněte na modré označení pravým tlačítkem myši a zvolte „Zadat dovolenou“.

 

Dovolená se zároveň propíše i do reálného plánu. Toto nastavení lze změnit v Plánování -> Základní definice -> karta Globální nastavení 1 -> sekce Dovolená –> Při zadání dovolené do plánu dovolených automaticky zkopírovat i do skutečnosti. Pokud tato možnost není zaškrtnutá, dovolená se do Reálného plánu automaticky nevkládá.

V sekci Řádky je možné zobrazit nový řádek Plán dovolených, který zobrazuje údaje zadané v kalendáři Plánu dovolených.

UZAMYKÁNÍ

Klikněte pravým tlačítkem myši na řádek Plán dovolených a zvolte možnost Uzamknutí plánu dovolených.

 

Zvolte požadovaný časový úsek uzamknutí a potvrďte stisknutím tlačítka OK.

Právo na odemknutí plánu dovolených je identické s právem na odemknutí Dlouhodobého plánu. Pokud uživatel může odemykat Dlouhodobý plán, může zároveň i odemykat Plán dovolených.

 

POROVNÁNÍ PLÁNU SE SKUTEČNOSTÍ

V Plánování na záložce Přehledy je v sekci č. 6. Nepřítomnosti a dovolené sestava porovnávající naplánované nepřítomnosti v Plánu dovolených se skutečně zadanými nepřítomnostmi v Reálném plánu.

Pomocí sestavy 6g/ porovnání plánu dovolené a skutečnosti lze vyhodnotit, jak se skutečné čerpání liší od původního plánu.

 

 

Skutečné nepřítomnosti

Kalendář Skutečné nepřítomnosti zobrazuje všechny nepřítomnosti zadané v Reálném plánu. Všechny nepřítomnosti za celý rok jsou přehledně zobrazeny v jediném kalendáři pomocí barevných označení.

Do kalendáře Skutečné nepřítomnosti lze nepřítomnosti vkládat obdobným způsobem, jako do Plánu dovolených. Tažením modrého označení zvolte požadované dny a po stisknu pravého tlačítka myši zvolte možnost „Zadat nepřítomnost“.

Dál postupujte jako při standardním zadávání nepřítomností.

Celý popis Plánu dovolených si můžete stáhnout v PDF.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a informace, SW produkty, SW ShiftMaster. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.