Nastavení maximálních hranic směn

Účel

Jestliže jsou zaměstnanci v práci déle nebo naopak odejdou dříve, využíváme pro upřesnění průběhu směny, zejména jejího začátku a konce, funkci „Upravit hodiny ve směně“ (kliknutí pravým tlačítkem myši na příslušné směně). Nastavení maximálních hranic směn s touto funkcí úzce souvisí, jelikož potřebujeme často zajistit, aby posuny začátků a konců směn, nepřekročily limity dané vnitřními předpisy organizace.

Pokud se o to v programu pokusíme a budeme využívat maximální hranice směn, program vypíše hlášení a nedovolí nám změnu provést.

Funkcionalita

V menu programu zvolíme Plánování – Základní definice – Směny a vybereme směnu, u které chceme nastavit maximální hranice.

Definice_smeny

Nastavení směny

Po označení směny klikneme na záložku Detail a vpravo dole v zeleném poli uvidíme dvě pole, jež označují nastavení hranic směny – viz obrázek níže.

Detail_nastaveni

Pole pro určení maxima před začátkem a po konci směny

Poté kdykoli, když budeme chtít upravit (přidat/snížit) fond ve směně, kontrola maximálních hranic směny nám je nedovolí překročit.

Uprava_hodin_bez_hranic

Okno programu, které se objeví při kliknutí na „Upravit hodiny ve směně“

Z výše uvedeného příkladu, kdy je směna D1 definována od 6:00 do 18:00 s maximálními hranicemi směny 5:00 do 19:00 vyplývá, že můžeme upravit fond pouze v rámci těchto vnitřně stanovených hranic. Jakmile se tedy pokusíme zadat úpravu fondu mimo tyto hranice, objeví se hlášení – viz obrázek dole.

Uprava_hodin_s_hranicemi

Varující hlášení o překročení maximálních hranic směny

Závěr

Pokud vnitřní předpisy organizace vyžadují jasně definované limity začátků a konců směn, touto funkcí snadno docílíme požadovaného omezení.

Dokument ve formátu PDF si můžete stáhnout zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a informace, SW ShiftMaster se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.