Kumulace v seznamu Zaměstnanců – nová funkce evidence docházky

Kumulace v seznamu Zaměstnanců

Přehled měsíčních kumulací v seznamu zaměstnanců

Co novinka programu obsahuje?

Do modulu docházka jsme přidali další možnost jak si práci se systémem usnadnit. Nyní je možné v přehledu docházky u jména zaměstnance zobrazovat počty hodin, které se zaměstnanci ve vybraném měsíci kumulují, na základě porovnání záznamů zaměstnance a jeho plánu.

Popis nově zobrazovaných položek

Pokud má zaměstnanec provedené zpracování plánu, za sloupcem Titul se nyní zobrazí pomocí časovém formátu počet hodin/minut, které se kumulují pro jednotlivé položky jako je Fond, Odpracováno a další. Tyto časy se snažíme rozlišit i pomocí barevného vyjádření a rozdělit je do skupin. Modře je znázorněný Fond hodin zaměstnance. Zeleně je pak označena odpracovaná doba a neodpracovaná doba, která se přičítá/odečítá do fondu hodin. Červená je pak Odchylka. Ta vzniká porovnáním fondu hodin a zelenými položkami. Oranžovou barvou jsou označeny kumulace příplatků za práci v noci, o víkendu či svátku. Ostatní kumulace jsou pak vypisovány Černou barvou.

Možnosti uživatele a změna pořadí sloupců

Každý uživatel má možnost vzhled přehledového okna ovlivnit tak, aby se mu v něm pracovalo pohodlně. Může měnit např. šíři seznamu zaměstnanců a tím si zobrazit více nově vzniklých položek, případně roztahovat/krátit šíři jednotlivých sloupců. Kromě těchto samozřejmých možností má uživatel možnost měnit i pořadí sloupců. Pokud chceme změnit pořadí sloupce stačí pravým tlačítkem kliknout na hlavičku sloupce, který chceme posunout, pravé tlačítko stále držet stisknuté a posunout se se sloupcem vpravo či vlevo. Teprve poté pravé tlačítko myši uvolnit. Tímto můžeme docílit např. odsunutí sloupce Jméno a Titul na konec zobrazovaných položek a na jejich místě si programem zobrazovat důležitější informace při správě záznamů zaměstnanců. Uživatelova nastavení budou uložena na počítači a při dalším spuštění programu bude okno Přehled docházky reflektovat tato nastavení.

Cyklické plány a kumulace

Zaměstnanec pracující v cyklický (týdenních) plánech, může mít v průběhu měsíce více než jeden plán. Kumulace zobrazující se u zaměstnanců v těchto případech spadají vždy buď k prvnímu neuzamknutému plánu v měsíci pokud takový existuje. V případě, že jsou všechny cyklické plány uzavřeny tak k poslednímu uzavřenému plánu v měsíci.

Nastavení programu

Tuto funkcionalitu lze zapnout/vypnout v nastavení docházky. Přes volbu Docházka>Nastavení Docházky se vám zobrazí okno, v kterém zvolte záložku Doplňková nastavení a zaškrtněte možnost “Zobrazovat v přehledu docházky u zaměstnanců kumulace”

Pokud tuto funkci vámi provozovaná verze docházkového systému neobsahuje, můžete si o ni napsat na email Hot-line@ivar.cz

Článek ke stažení ve formátu pdf >>  Dokument ke stažení v PDF

Příspěvek byl publikován v rubrice SW ATTAX, SW produkty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.