Definice zaměstnancova pracovního poměru

Automatické generování měsíčních plánů

Tato úprava programu značným způsobem zjednodušuje evidenci měsíčních plánů zaměstnance. Uživatelé programu, kteří se definicí měsíčních plánů zaměstnancům nechtějí zabývat, mají nyní možnost určit zaměstnancovi pracovní režim a program je schopný měsíční plány vytvořit sám. S touto změnou přibyla možnost definovat začátek a konec platnosti období, po které zaměstnanec v organizaci pracuje. V závislosti na těchto datech jsou pak měsíční plány vytvářeny.

Co novinka programu obsahuje?

Pokud chceme zaměstnanci, v závislosti na jeho průchodech, které si označí na docházkovém terminále, spočítat odpracovanou dobu a další kumulace, musíme jeho záznamy porovnat s měsíčním plánem směn. Tomuto procesu říkáme zpracování.

nahled_zamestnanciBěžně program Docházka funguje tak, že nadefinujeme měsíční plán, ten následně přiřadíme zaměstnancům. Aktuální změna programu nutnost předchozí definice a přiřazení plánu automatizuje. Nyní stačí, pokud zaměstnanci v okně „Zaměstnanci> záložka Docházka (Attax)“ nadefinujeme platnost jeho úvazku, počet hodin týdně, které má odpracovat a režim práce v kterém pracuje. Pokud toto splníme, program je schopný měsíční plány těmto zaměstnancům vytvářet automaticky a nebo po schválení uživatelem. Tento proces lze použít pro všechny typy pracovní doby, tedy pevnou, pružnou či volnou prac. dobu.

 

 

Popis funkcionality

Pokud máme definici zaměstnance Menu_zamestnancinastavenou, program nám umožňuje několik nových funkcí. Od vložení nároku dovolené importním souborem, až po úpravu měsíčních plánů, pokud nastavení definic u zaměstnance změníme.

Pokud budeme pracovat v přehledu Docházky a zvolíme zaměstnance jehož plán chybí, či je odlišný od definice, kterou jsme mu nastavili, program nás na tuto skutečnost upozorní a nabídne řešení. Buď plán vytvoří a přidá nebo jej upraví a přiřadí zaměstnanci tak, aby souhlasil s definicí, kterou jsme u zaměstnance provedli.

Prehled_upozorneni

Pokud máte zájem o aktualizaci, stačí napsat žádost na adresu hot-line@ivar.cz. Držitelům Hot-Line služby je upgrade poskytován bezplatně.

Na adrese hot-line@ivar.cz rovněž odbavujeme Vaše dotazy ohledně všech našich programů.

Dokument ve formátu PDF ke stažení zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a informace, SW ATTAX se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.